१० बैशाख २०८१, सोमबार

पूर्वसूचनालाई व्यवस्थित रूपमा विकास गर्न आवश्यक छ: मन्त्री बस्नेत

प्रकाशित मिति :  21 March, 2024 1:30 pm


काठमाडौँ । ऊर्जा, जलश्रोत तथा सिँचाइमन्त्री शक्तिबहादुर बस्नेतले पूर्व सूचनालाई व्यवस्थित रूपमा विकास गर्न आवश्यक रहेको बताएका छन् । बिहीबार काठमाडौँमा आयोजित एक कार्यक्रममा बोल्दै बस्नेतले अब नेपालले पूर्वसूचनाको उत्पादन कसरी गर्ने रु भन्नेबारेमा विशेष जोड दिनुपर्ने बताएका हुन् ।

उनले पूर्वसूचना प्रणालीको क्षेत्रमा केही नयाँ आयामहरू थपिँदै जाने अपेक्षा आफूले राखेको पनि बताए । उनले भने, “अब हामीले पूर्वसूचनाको उत्पादन कसरी गर्ने रु अथवा पूर्व सूचनालाई हामीले कुन रूपमा व्यवस्थित, विकास गर्ने भन्ने प्रश्न छ । अब पूर्वसूचना प्रणालीको क्षेत्रमा केही नयाँ आयामहरू थपिँदै जाने अपेक्षा छ । हाम्रा अनुभवहरूलाई र विज्ञतालाई ठिक ढङ्गले प्रशारण गर्नुपर्छ, सूचनामा सबैको पहुँच पुर्‍याउने विधिहरूको बारेमा पनि तपाईंहरूका अनुभव, नलेजको शेयरिङ राम्रोसँग हुनेछ ।”

उनले सूचना सबैको पहुँच पुर्‍याउने विधिहरूको बारेमा सोच्न जरुरी रहेको बताए ।प्रतिक्रिया दिनुहोस !