२ श्रावण २०८१, बुधबार

प्रधानमन्त्री दाहाल र अध्यक्ष ओलीद्वारा काँग्रेस मुख्यालयमा फोटो प्रदर्शनीको अवलोकन

प्रकाशित मिति :  2 July, 2024 4:31 pm


काठमाडाैँ । प्रधानमन्त्री पुष्पकमल दाहाल र नेकपा एमालेका अध्यक्ष केपी शर्मा ओली नेपाली कांग्रेसका तत्कालीन सभापति गिरिजाप्रसाद कोईरालाको १०० औँ जन्म जयन्तीको अवसरमा आयोजित कार्यक्रममा सहभागी भएका छन् ।

मंगलवार काँग्रेसले पार्टी केन्द्रिय कार्यालय सानेपामा आयोजना गरेको स्व.कोईरालाको १०० औँ जन्म जयन्तीको अवसरमा आयोजित कार्यक्रममा दाहाल र ओली पुगेका हुन् ।

पूर्वसभापति कोईरालाको शताब्दी जन्म जयन्तीको अवसरमा काँग्रेसले फोटो प्रदर्शनी गरेको थियो । कार्यक्रममा एमालेका अध्यक्षसहित शिर्ष नेताहरू काँग्रेस पार्टी कार्यालय पुगेका थिए । शान्ति प्रक्रियाका शिखर पुरुष कोईरालाको शताब्दी जन्म जयन्तीको उपलक्ष्यमा आयोजित क्रान्तिदेखि शान्तिसम्म ऐतिहसिक फोटो प्रदर्शनीमा राखिएका तस्बिरहरु प्रधानमन्त्री दाहाल र अध्यक्ष ओलीले अवलोकन गरेका थिए ।

२०६२\०६३ को जनआन्दोलन र वृहत शान्ति सम्झौतामा उल्लेख्य भुमिका खेलेका कोईरालाको २०६६ साल चैत ७ गते निधन भएको थियो । कोईरालाको स्मरण गर्दै काँग्रेसले नेपाल समाजवादी पार्टीका अध्यक्ष एवं पूर्वप्रधानमन्त्री डा. बाबुराम भट्टराई, नेकपा एमाले उपमहासचिव प्रदीप ज्ञवाली, काँग्रेस नेता कृष्णप्रसाद सिटौलासँग स्व। नेता कोईरालाको योगदानबारे चर्चा गरेको थियो ।प्रतिक्रिया दिनुहोस !