१२ असार २०८१, मंगलबार

कानून निर्माणमा सरकारको ध्यान जानुपर्छ : उपसभामुख घर्ती

प्रकाशित मिति :  26 December, 2020 2:06 pm


११ पुस, काठमाडौं ।
कर्णाली प्रदेशका उपसभामुख पुष्पा घर्तीले कानून निर्माणमा सरकारको आवश्यक ध्यान जानुपर्ने कुरा सुझाएकी छन् ।

नेपाल कानून समाज नागरिक संवाद केन्द्र कर्णाली प्रदेश तथा कर्णाली प्रदेश मामिला तथा विधायन समितिको संयुक्त आयोजनामा सरोकारवालाहरुसँग शुक्रबार भएको छलफल कार्यक्रममा उपसभामुख घर्तीले जनताको अपेक्षानुसार विकास तथा कानून निर्माण हुन नसकेको टिप्पणी गरिन ।

कानून निर्माणका लागि संसद् र विभिन्न समितिको सम्बन्ध नङ र मासुको जस्तो हुने बताएकी उनले यसमा सरकारले ‘बिजनेस’ दिनुपर्नेमा जोड दिइन् । उनले अगाडि भनिन, “सांसदको काम कानून तथा नीति, नियम निर्माण गर्ने हो, विकास निर्माणमा तल्लीन हुने होइन । निर्माण भएका ऐन, कानूनहरुको कार्यान्वयनमा भने सरकारले गर्ने हो ।”

भौगोलिक हिसाबले कर्णाली प्रदेशका विकट जिल्लाका सासंदहरु भनेकै समयमा उपस्थिति हुन नसक्दा प्रदेशमा नयाँ कानून निर्माणमा समस्या भएको उपसभामुख घर्तीको भनाइ छ । उनले कानून निर्माणमा प्रदेश सरकार कमजोर रहेकोसमेत जिकिर गरिन ।

बनेका कानून समेत केही स्थानीय तहमा कार्यान्वयन नभएको गुनासोले आफुलाई गम्भीर बनाएको उनले गुनासो गरिन।प्रतिक्रिया दिनुहोस !