२ श्रावण २०८१, बुधबार

लुम्बिनीको पूर्वी क्षेत्रसम्म मनसुसन सक्रिय, कस्तो रहला शनिवारको मौसम?

प्रकाशित मिति :  22 June, 2024 7:08 am


काठमाडौँ। हाल मनसुनी प्रणालीको प्रभाब कोशी प्रदेश, मधेश प्रदेश, बागमती प्रदेश, गण्डकी प्रदेशका अधिकांश भूभागमा र लुम्बिनी प्रदेशका पूर्वी भूभागमा रहेको छ बाँकी भूभागमा स्थानीय वायु र पश्चिमि वायुको आंशिक प्रभाव रहेको छ।

जल तथा मौसम विज्ञान विभागका अनुसार शनिवार बाग्मती, गण्डकी र लुम्बिनी प्रदेशका केही, कोशी र मधेश प्रदेशको थोरै तथा बाँकी भूभागका एक–दुई स्थानमा मेघगर्जन–चट्याङ्ग सहित हल्कादेखि मध्यम वर्षाको सम्भावना रहेको छ।

गण्डकी र लुम्बिनी प्रदेशका एक–दुई स्थानमा भारी वर्षाको पनि सम्भावना रहेको छ । प्रभावित क्षेत्रहरुमा दैनिक जनजीवन लगायत कृषि, स्वास्थ्य, पर्यटन, पर्वतारोहण, सडक तथा हवाई यातायातमा आंशिक असर पर्ने भएकाले विभागले सचेत बनाएको छ ।

आगामी तीन दिनको मौसम सम्बन्धी पूर्ण विवरण हेर्नका लागि यहाँ क्लिक गर्न सक्नुहुनेछ ।प्रतिक्रिया दिनुहोस !