५ असार २०७८, शनिबार

ह्वावे कनेक्ट २०२० सुरू; स्मार्ट उद्यम, क्याम्पस र शहरहरू निर्माण प्राथमिकतामा

प्रकाशित मिति :  ८ आश्विन २०७७, बिहीबार २१:३५


काठमाडाैं, ८ असाेज । 

बहुराष्ट्रिय टेक कम्पनी ह्वावेकाे अायाेजनामा ‘ह्वावे कनेक्ट २०२०’ सुरू भएकाे छ । चीनकाे सांघाइमा सुरू भएकाे याे कार्यक्रम ह्वावेकाे आफ्नो प्रमुख रणनीतिहरूको सार्वजनिक गर्ने विशेष कार्यक्रम हाे ।

यस वर्ष ह्वावे कनेक्टको ध्यान फाइभ टेक डोमेनको सिनर्जीले नयाँ भ्यालु सिर्जना गर्ने (Creating new value with synergy across five tech domains) रहेको छ । जस अनुसार ह्ववावेले याे वर्ष स्मार्ट उद्यम, क्याम्पस र शहरहरू निर्माण प्राथमिकतामा राख्ने रणनीति अंगिकार गर्ने भएकाे छ ।

यसअघि २०१६ मा ह्वावेले एक बौद्धिक विश्वको कल्पना गरेको थियो र यसका विश्वव्यापी साझेदारहरूलाई कोस्टारिका जस्तो ईकोसिस्टम मिलेर निर्माण गर्न आह्वान गरेको थियो । २०१७ मा ह्वावेले विश्वको पाँच प्रमुख क्लाउड सेवा प्रदायक मध्ये एक हुने आफ्नो लक्ष्य घोषणा गरेको थियो । २०१८ मा ह्वावेले आफ्ना एआई रणनीतिको खुलासा गरेको थियो भने २०१९ मा कम्प्युटिङ्ग रणनीति अगाडि बढाएकाे थियाे ।

२०२० मा ५ जीको विस्तार विश्वव्यापी रूपमा गरिएको हुँदा कनेक्टिविटी, क्लाउड, एआई, कम्प्युटिङ्ग र उद्योग अनुप्रयोगहरू सबै एक साथ आईसीटी क्षेत्रको लागि अभूतपूर्व अवसरहरू सिर्जना गर्ने याेजना कम्पनीकाे रहेकाे छ ।

कम्पनीले उद्याेगहरूमा आईसीटी टेक्नोलोजी प्रयोगमा ध्यान केन्द्रित गर्ने र यसको साझेदारहरूको साथ परिस्थिति–विशेष समाधानहरू प्रदान गर्दै उद्यमहरूलाई उनीहरूको व्यवसाय बढाउन र सरकारका रणनीतिक लक्ष्यहरू प्राप्त गर्न मद्दत पुर्याउन घरेलु उद्योगको बृद्धि, घटकहरूलाई फाइदा र समग्र गभरनान्स सुधार गर्ने जनाएकाे छ ।

कार्यक्रममा ह्वावेका रोटेटिङ्ग चेयरमेन, गुओ पिंगले ‘फाइभ टेक डोमेनको सिनर्जीले नयाँ भ्यालु सिर्जना गर्ने’ शीर्षकमा मन्तव्य राखेका छन् । ‘अधिक जसो सरकार र उद्यमहरू डिजिटल हुँदै छन् र इन्टेलिजेन्सको प्रयोग गर्ने भएकोले आईसीटी क्षेत्रले बृद्धिको अविश्वसनीय सम्भावना देख्दछ । हामी हाम्रा साझेदारहरूसँग मिलेर यो नयाँ अध्याय अगाडि बढाउन चाहन्छौं,’ उनले भने ।

गुओले ह्वावेको प्रमुख अभ्यासहरूमा आईसीटी प्रविधिलाई उद्योगका प्रकृयासंग जोडेर र प्रमुख व्यापार प्रणालीहरूको सम्बन्धमा सरकार र उद्यमहरूको लागि भ्यालु सिर्जना गर्न परिदृश्य–विशेष समाधानहरू प्रदान गरेर स्मार्ट उद्यम, क्याम्पस र शहरहरू निर्माण गर्न सहयोग गर्ने कुरा राखेका छन् ।

अर्को चरणमा ह्वावेले आफ्ना साझेदारहरूसँग आईसीटी प्रविधिहरू उद्योगमा लागू गर्न, उद्यमहरूलाई उनीहरूको व्यवसाय बढाउन र सरकारलाई घरेलु उद्योगको बृद्धि गर्ने, आफ्ना घटकहरूलाई फाइदा पुर्याउने, र समग्र गभरनान्स सुधार गर्ने रणनीतिक लक्ष्यहरू प्राप्त गर्न सहयोग गर्ने उनले बताए । गुओले ह्वावेले आफ्नो साझेदारहरुलाई उद्योगका अनुप्रयोगहरूको विकास गर्न, सप्लाई चेनलाई बढावा दिन र आफ्नै उद्योगहरुको विकास गर्न लगातार प्रयास गर्ने जानकारी दिए ।

‘हामी विश्वभरका ठूला शहरहरूमा बिकासको अर्को चरण पुग्ने प्रयत्न गरिरहेका छौं । ह्वावे र अन्य टेक कम्पनीहरूको उन्नत प्रविधिहरू प्रयोग गरेर शेन्जेन इन्टेलिजन्ट ट्विन्स निर्माण गर्दा हाम्रो शहर दिन प्रति दिन स्मार्ट हुँदै गइरहेको छ । हामी ५जीद्वारा ल्याइएका नयाँ अवसरहरू प्रयोग गर्नेछौं, थप परिदृश्यमा ५जी अपनाउने छौं, औद्योगिक इन्टरनेटलाई प्रोत्साहन दिनेछौं, भर्टिकल इन्टरकनेक्टिभिटिलाई अगााडि बढाउनेछौं र एसएमईको डिजिटल रूपान्तरणमा समर्थन गर्नेछौं,’ शेन्जेनका मेयर चेन रुगुईले पनि उक्त कार्यक्रममा बाेल्दै भनेका छन्,

शेन्जेनले चीनको डिजिटल अर्थव्यवस्था को लागि गोल्ड मानक तय गर्ने लक्ष्य राखेको र प्रविधिमा मानिसको जीवन र शहरलाई अझै राम्रो बनाउन सक्ने क्षमता बढादै लैजाने उनले बताए ।

ह्वावेका बोर्ड सदस्य र ह्वावे इन्टरप्राइज बीजीका अध्यक्ष, पेङ्ग जोङ्गयाङ्गले डिजिटल रूपान्तरणका लागि नयाँ प्रतिमान विकास गर्ने बारेमा धारणा राखेका छन् । यस नयाँ ढाँचा अन्तर्गत ह्वावे बदलिएको नवीनता मार्फत ग्राहकको आवश्यकता र आकांक्षाहरू पूरा गर्न प्रतिबद्ध रहेकाे उनले बताए ।

फाइभ टेक डोमेनहरूको तालमेल प्रयोग गरेर ह्वावेले एक मजबूत डिजिटल इकोसिस्टम निर्माण जारी राख्नेछ, जसले उद्योगहरूको लागि नयाँ भ्यालु सिर्जना गर्दछ । शेन्जेन एयरपोर्ट समूहका महाप्रबन्धक चेन जिन्जु र शेन्जेन मेट्रो समूहका महाप्रबन्धक ट्याङ्ग शाओजीले स्मार्ट एयरपोर्ट र स्मार्ट मेट्रो प्रणाली निर्माणमा आफ्ना अनुभव व्यक्त गरे ।

कार्यक्रममा ह्वावेले दुनियाभरमा रहेका आफ्ना उत्कृष्ट साझेदारहरुसंग इकोसिस्टम साझेदारी विकास गर्नको लागी आफ्नो नारा घोषणा गर्योः इनोभेट, ग्रो, एण्ड विन टुगेदर ।

ह्वावे उपभोक्ता व्यापार समूह, उपभोक्ता क्लाउड सेवाका अध्यक्ष, झाङ्ग पिंगले कसरी पूर्ण रूपमा खुला ह्वावे मोबाइल सेवाले वित्त, सरकार, शिक्षा, उद्यम, मनोरन्जन र व्यापार लगायत बिभिन्न क्षेत्रहरुमा डिजिटल इनोभेसनलाई सशक्त बनाएकाे धारणा राखे । जसबाट एआई जीवन सेवाहरू सिर्जना गरेर उपयोगकर्ताको विविध आवश्यकताहरू पूरा गर्न सकिने उनले बताए ।

ह्वावे कनेक्ट २०२० एक ह्वावेद्वारा ग्लोबल आईसीटी उद्योगको लागि संचालन गरिएको वार्षिक फ्ल्यागशिप कार्यक्रम हो जुन शंघाईमा सेप्टेम्बर २३ देखि २६, २०२० सम्म संचालन हुनेछ । ह्वावे कनेक्ट एक खुला प्लेटफर्म हो जुन हाम्रा ग्राहकवर्ग र साझेदारलाई नेभिगेट गर्न, अनुभव बाढ्न र नयाँ भ्यालु सिर्जना गर्न सहयोग गर्न तयार पारिएको हो ।

यस वर्षको कार्यक्रममा हामी उद्योग डिजिटलाइजेशनमा ट्रेन्ड्स र अवसरहरूको अन्वेषण गर्नेछ र उन्नत आईसीटी टेक्नोलोजी, उत्पादन, र सोलुसनको प्रदर्शनस संयुक्त इनोभेसनको फलमा एक आन्तरिक हेराईस र डिजिटल रूपान्तरणमा सबैभन्दा राम्रो अभ्यास सेयर गरिने कम्पनीले जनाएको छ ।

ह्वावे यि प्रमुख व्यापार डोमेनहरुमा लगानी गरिराख्ने जनाएकाे छः

  • नेटवर्क डोमेनमा ह्वावेले इन्टेलिजेन्ट कनेक्टिभिटीको अवधारणा प्रस्ताव गरेको छ, जसको उद्देश्य सर्वव्यापी गिगाबिट एक्सेस र डिटरमिनिस्टिक अनुभव प्रदान गर्ने हाइपर–अटोमेटेड नेटवर्क प्रदान गर्नु हो र सरकार र उद्यमहरूको प्रमुख व्यापार प्रणालीको इन्टेलिजेन्ट अपग्रेड सक्षम पार्र्नु हो ।
  • कम्प्युटिङ्ग डोमेनमा ह्वावे ग्राहकहरुलाई विविध कम्प्युटिङ्ग पावर उपलब्ध गराउन र हार्डवेयरबाट सफ्टवेयर अलग गर्दै यसको विभिन्न प्रोसेसिंग आवश्यकता (x86 र Kunpeng सहित) हरुलाई अनुकूलन गर्न प्रतिबद्ध छ ।
  • क्लाउड सेवा डोमेनमा ह्वावेले १५ लाख भन्दा बढी विकासकर्ताहरूलाई आकर्षित गर्दै विश्वव्यापी २३ वटा क्षेत्र स्थापित गरेको छ ।
  • एआई डोमेनमा ह्वावेको लक्ष्य भनेको एआईलाई सरकार र उद्यमहरूको प्रमुख व्यापार प्रणालीमा दक्ष एआई प्रणाली निर्माण र डाटा प्रयोग गरेर अझ राम्रोसँग एकीकृत गर्नु हो ।
  • कनेक्टिविटी, कम्प्युटिङ्ग, क्लाउड र एआई १०० बर्ष अगााडिको बिजुली जस्तै छन् भने उद्योग अनुप्रयोगहरू घरेलू उपकरण र बिजुलीद्वारा संचालित औद्योगिक उपकरणहरू जस्तै छन् ।
  • यी फाइभ टेक डोमेनका सिनर्जीले ह्वावेलाई मात्रै अवसर नल्याउने कुरामा विश्वास गर्दछ । अझ महत्त्वपूर्ण कुरा भन्नु पर्दा तिनीहरूले सम्पूर्ण क्षेत्रका लागि अवसरहरू प्रस्तुत गर्नेछ । ह्वावेले समग्र रुपमा आफ्ना साझेदारहरूको अर्थव्यवस्था बढाउदै, उनिहरुलाई नयाँ भ्यालु चेनबाट अधिक फाइदा लिनको लागि सक्षम पार्ने आशा राख्दछ ।
  • कोस्टारिकाजस्तो विविध र सम्बृद्ध ईकोसिस्टम बनाउनका लागि गुओले २०१६ मा प्रस्ताव गरेका तीन सिद्धान्तलाई स्मरण गरे । उनले तीनवटा उदाहरण पनि सेयर गरे, जसमा ह्वावेले आफ्ना तीन साझेदारहरूलाई उनीहरूको व्यवसाय बढाउन मद्दत गरेको छः टेक शिक्षा, कूलर मास्टर, र CS&S।

 प्रतिक्रिया दिनुहोस !