१४ आश्विन २०८०, आइतबार

प्रदेश २ को बजेटमा अनियमितता, संसदीय छानबिन समितिले बुझायाे प्रतिवेदन

प्रकाशित मिति :  17 November, 2019 6:25 am


काठमाडौं , १ मंसिर

प्रदेश २ सरकारको विकास योजनामा व्यापक अनियमितता भएको पाइएको छ । गत आर्थिक वर्षका योजनाको भुक्तानी नभएपछि प्रदेशसभाबाट गठन भएको उच्चस्तरीय संसदीय छानबिन समितिले काममा अनियमितता भएको ठहर गरेको हो ।

गत वर्ष विभिन्न मन्त्रालयको ८ सय ४२ वटा योजनाका भुक्तानी हुन नसकेपछि सभामुख सरोज यादवको संयोजकत्वमा छानबिन समिति बनेको थियो । सो समितिले स्थलगत अनुगमन गरेपछि अनियमितताको खुलासा भएको हो । समितिले अनुगमनको प्रतिवेदन प्रदेशसभा बैठकमा सार्वजनिक गरिसकेको छ ।

१ अर्ब ३९ करोडको ८ सय ४२ रुपैयाँ बराबरका योजनामा काम अघि बढाइएको थिए । तर, त्यससमध्ये ९१ करोड ३९ लाख रुपैयाँ बराबरका योजनामा मात्र काम गरिएको समितिले ठहर गरेको छ ।

प्रतिवेदनअनुसार ७ प्रतिशत योजनामा कामै नगरि भुक्तानीका लागि रकम निकासाको माग गरिएको छ । ९ करोड ८ सय ४२ रुपैयाँ बराबरको योजनाको कामै नगरी भुक्तानी माग गरिएको देखिन्छ । मूल्यांकनमा संलग्न प्राविधिकले कमिसन लिएर गर्दै नगरेको कामको मूल्यांकन सम्पन्न भएको भन्दै चरम लापरबाही गरेको प्रतिवेदनमा उल्लेख छ ।प्रतिक्रिया दिनुहोस !