१७ आश्विन २०८०, बुधबार

बडिमालिका क्षेत्रलाई खुल्ला सांस्कृतिक सङ्ग्रहालयमा विकास गरिने, खप्तडमा केवलकार प्रोत्साहन गरिने

प्रकाशित मिति :  29 May, 2023 7:04 pm


काठमाडौँ । अर्थमन्त्री डा. प्रकाशशरण महतले बडिमालिका क्षेत्रलाई खुल्ला सांस्कृतिक सङ्ग्रहालय को रूपमा विकास गरिने बताएका छन् ।

सोमबार आगामी आर्थिक वर्ष २०८०/८१ को बजेट प्रस्तुत गर्दै अर्थमन्त्री महतले खोटाङको हलेसी तुवाचुङ क्षेत्र, मधेश प्रदेशको मिथिला क्षेत्र र बाजुराको बडिमालिका क्षेत्रलाई खुल्ला सांस्कृतिक सङ्ग्रहालय को रूपमा विकास गरिने बताए। गोरखा जिल्लामा जनजातिको संस्कृति र जीवनशैली झल्किने गरी जीवन्त सङ्ग्रहालय स्थापना गर्न प्रक्रिया अघि बढाइनेछ उनले बताएका छन् ।

उनले खप्तड लगायत पर्यटकीय सम्भावना भएका महत्त्वपूर्ण क्षेत्रहरूमा केवलकार निर्माण गर्न निजी क्षेत्रलाई प्रोत्साहित गरिने बताए। पदयात्रा, पर्वतारोहण लगायतका पर्यटकीय सेवामा दिइने अनुमतिमा एकद्वार प्रणाली लागु गरिने बताएका छन् ।प्रतिक्रिया दिनुहोस !